budmirski

Wiele zostało jeszcze do stworzenia
biletybilety.pl www.stosowaniepreparatow.com.pl Transfer Paris - Beauvais

Dla ludzi zafascynowanych kulturą niemiecką obowiązkowym miejscem do odwiedzenia jest kraj związkowy Bawaria. Jest to najbardziej rozwinięty pod względem gospodarczym kraj związkowy Niemiec i to w nim spotkamy się z najbardziej dziwnymi połączeniami folkloru z codzienną, współczesną cywilizacją.

Do najważniejszych zabytków regionu zalicza się rezydencję biskupów Würzburga, która jest również wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO, kościół pielgrzymkowy w Wies, a także stare miasto w Bambergu. W Monachium – stolicy tego kraju związkowego odbywa się coroczny festiwal piwa – Oktoberfest.

Corocznie od 1811 roku we wrześniu rozpoczyna się impreza na którą zjeżdżają się amatorzy piwa z całego świata. Piwo sprzedawane jest tradycyjnie w litrowych kuflach.

Stolica Bawarii jest również wyjątkowym miastem. Monachium nazywa się czasami „dużą wioską” a to za sprawą charakterystycznej dbałości o przestrzeń wolną od miejskiej zabudowy.

Liczne parki, skwery i pasy zieleni powodują, że jest to miasto przyjazne dla każdego, kto nie chcą oddalać się od miasta i jego wygód jednocześnie chce utrzymać kontakt z naturą.