budmirski

Wiele zostało jeszcze do stworzenia
Co powinno być widoczne na zdjęciu paszportowym?
Szaty liturgiczne http://ornaty.pl/pol_m_Szaty-Liturgiczne-237.html haftowane www.klinika-orka.pl czarno białe fotografie

Zrobienie dobrego zdjęcia paszportowego stanowi nie lada wyzwanie. Nic dziwnego, jeśli wziąć pod uwagę to, że restrykcyjne wymogi sprawiają, iż rzadko kto wygląda na tego rodzaju fotografii korzystnie. Dobrze być na to przygotowanym. Zanim udasz się do fotografa, zorientuj się, jakie elementy twojej twarzy będą widoczne na zdjęciu.

Na niekorzyść wizerunku osób przedstawianych na zdjęciu paszportowym wpływa przede wszystkim ustawienie twarzy. Przepisy wymagają, aby twarz była dokładnie widoczna, na wprost – tak, aby można było dostrzec jej owal. Oprócz takich wyjątkowych przypadków, fotografowie raczej unikają tego rodzaju ustawienia, gdyż dodaje ono twarzy dodatkowych kilogramów. Właśnie ze względu na to najczęściej nie podobamy się sobie na zdjęciach paszportowych – odnosimy wrażenie, że wyglądamy grubo.

Bardzo ważne jest również to, że na zdjęciu paszportowym powinny być odsłonięte uszy. Jeśli nie chcesz odgarniać długich włosów, zawczasu pomyśl o ich upięciu. Może się okazać, że będziesz wyglądać lepiej niż przy niechlujnym przeczesaniu włosów, tylko po to, żeby odsłonić uszy. Pamiętaj również o tym, żeby ściągnąć kolczyki.

Widoczne powinny być również oczy – jeśli nie wynika to z przyczyn zdrowotnych, na zdjęciu nie możesz mieć okularów.