budmirski

Wiele zostało jeszcze do stworzenia
Co warto sprawdzić przed zakupem używanego mieszkania?
www.chwast.com.pl wywóz mebli warszawa

Większość z nas chcąc kupić lokal mieszkalny decyduje się nabyć go na rynku wtórnym. Dzieje się tak z różnych powodów – głównie ceny oraz faktu, że na mieszkanie nie musimy czekać tak długo, jak w przypadku lokalów deweloperskich, które często w momencie zakupu jeszcze nie istnieją.

Co jednak warto sprawdzić przez zakupem używanego mieszkania? Przede wszystkim trzeba udać się do sądu, aby przejrzeć księgi wieczyste. Koniecznie sprawdźmy także czy lokal nie jest zadłużony – w przypadku zakupu to my będziemy musieli spłacać zaległości.

Warto sprawdzić także czy w mieszkaniu, w którym jesteśmy zainteresowani, nie jest zameldowany jakiś lokator, np. rodzice właściciela bądź jego rodzeństwo aktualnie mieszkające poza granicami kraju.

Jeśli spotkamy się z taką sytuacją na pewno nie wierzmy w zapewnienia właściciela, że jego rodzina nie będzie sprawiać nam żadnych kłopotów – podpiszmy dokumenty dopiero, gdy zostaną wymeldowani. Jeżeli zdecydujemy się skorzystać z usług pośrednika sprzedaży nieruchomości – pomoże on nam ze wszystkimi formalnościami.