budmirski

Wiele zostało jeszcze do stworzenia
Dokumenty i dane w komputerze
materiał velvet na zasłony stoły składane

Od dawna żyjemy w erze nowych technologii. Czy jednak nauczyliśmy się już świadomie ich używać? Niemal każdy z nas posiada komputer osobisty. Przechowujemy tam wiele ważnych danych, dokumentów, zdjęć, plików, prac. Dobrze działający komputer, zabezpieczony hasłem, zdaje się być odpowiednim miejscem na nasze poufne informacje.

Zdarzają się jednak nieprzewidziane sytuacje – kradzież, wirus, usterka, przepięcie prądu. Może być to moment, kiedy utracimy wszystkie nasze dane bezpowrotnie. Jak się tego ustrzec? Aby zapobiec utracie naszych plików i dokumentów, warto robić kopie zapasowe. Posłużyć nam do tego mogą nośniki takie jak: pendrive, płyty CD/DVD, karty pamięci.

Ponadto możemy też przechowywać nasze dane na dysku internetowym lub wysyłać ważne pliki na własną pocztę. W ten sposób, nawet kiedy wydarzy się jakaś nieoczekiwana sytuacja, nie utracimy wszystkiego. Warto też zabezpieczać komputery poprzez instalację programów antywirusowych. W innym wypadku, nasze dane mogą przedostać się do Internetu.