budmirski

Wiele zostało jeszcze do stworzenia
www.dariuszkuc.pl

Do najważniejszych i najbardziej dochodowych trendów w informatyce należą z pewnością te związane ściśle ze sprzętem mobilnym. Możliwość cieszenia się internetem oraz multimediami w każdym miejscu jest szalenie kusząca, ale sam sprzęt to nie wszystko. Musi działać także odpowiedni system, który pozwoli korzystać ze wszystkich funkcji.

Obecnie mamy na rynku kilka OS-ów dedykowanych urządzeniom mobilnym – smartfonom oraz tabletom. Największą popularność zdobył Android, stworzony w oparciu o jądro Linuksa przez firmę Google. Do tej pory ukazało się jego kilkanaście wersji.

Każda kolejna przynosi nowe funkcje, a także poprawę wydajności, która dostosowuje się do coraz większych osiągów premierowych modeli. Ogromną zaletą Androida jest jego darmowość jak i fakt, że stoi za nim jedna z największych firm informatycznych świata. Jest nią także Microsoft, który objawił światu system Windows Mobile.

Nie zdobył on tak entuzjastycznych recenzji i trudno mu konkurować z bezpłatnym Androidem. Na urządzeniach marki Apple działa z kolei system OS X.