budmirski

Wiele zostało jeszcze do stworzenia
Groźne kanały zakupowe

Zanim wielką popularność w naszym kraju zdobył Internet, dość dużym zainteresowaniem cieszyły się tak zwane kanały telezakupowe. Prezentowały niemal całą dobę nieprzerwanie serie spotów reklamowych nadawanych przez firmy zajmujące się dystrybucją i sprzedażą wysyłkową. Należały do nich na przykład wciąż popularne Mango.

Chociaż dzisiaj straciły na znaczeniu, to wciąż mają swoich wiernych widzów. Dlaczego treści emitowane na kanałach tego typu mogą być niebezpieczne? Ponieważ kreują zupełnie inną rzeczywistość. Jeśli oglądający uwierzy w to, co jest mu prezentowane, dojdzie do wniosku, że życie bez tych produktów jest niemożliwe.

Tymczasem zdecydowana większość telezakupowych wyrobów to zupełnie niepotrzebne gadżety o kiepskiej jakości. Kiedy dołączymy do tego niebotycznie wysokie ceny, mamy gotową pułapkę dla naiwnych. Wbrew pozorom istnieje całkiem duża grupa osób (zwłaszcza starszych), które kupują za pośrednictwem tych firm i popadają w swego rodzaju uzależnienie od nich.

Niekiedy wydają na magiczne patelnie, cudowne pasy wyszczuplające i cudotwórcze herbaty znaczną część swoich dochodów i muszą szukać pomocy u specjalistów.