budmirski

Wiele zostało jeszcze do stworzenia
Hotel inny niż wszystkie inne
www.mckis.pl

W Polsce jest wiele różnych hoteli. Niektóre z nich są przepiękne i bardzo luksusowe. Nie brakuje też hoteli mieszczących się w zabytkowych budynkach.

Jest jednak hotel wyjątkowy, który mieści się chyba w oddzielnej kategorii. Chodzi tutaj, oczywiście, o sopocki Grand. Każde miasto ma swoje charakterystyczne miejsca, z którymi od lat jest kojarzone.

Właśnie takim miejscem dla Sopotu jest Grand. Mieści się on bezpośrednio na morzem i niedaleko głównego sopockiego deptaku. Nawet jeśli nie zna się jego historii, to od razu się widzi, że jest to miejsce wyjątkowe.

Z pewnością, nie można odmówić mu urody – to naprawdę piękny budynek. Grand Hotel był areną wielu wydarzeń historycznych. Nocowało tam wielu wielkich tego świata, zarówno tych pozytywnie postrzeganych, jak i tych powszechnie nielubianych, a nawet nienawidzonych (na przykład Adolf Hitler).

W Grandzie kręcono również wiele polskich i nie tylko polskich filmów. Jest to po prostu miejsce kultowe, które trzeba zobaczyć, jeśli odwiedza się Trójmiasto.