budmirski

Wiele zostało jeszcze do stworzenia
Jak sprawdzić dewelopera?
zarządca nieruchomości szczecin Architekt Toruń - PRAPA

Kupowanie mieszkania na rynku pierwotnym wiąże się z pewnego rodzaju ryzykiem – lokal nabywamy zazwyczaj, gdy istnieje on tylko na papierze. Z tego powodu bardzo ważne jest, aby sprawdzić dewelopera, u którego chcemy dokonać zakupu. Jak to zrobić? Aby mieć pewność, że nie zostaniemy oszukani dobrze wybrać dewelopera, który należy do Polskiego Związku Firm Deweloperskich. Ponadto warto odwiedzić osiedla już wcześniej przez niego wybudowane. Będziemy mogli wówczas na własne oczy przekonać się o jakości wykonywanej przez niego pracy.

Dziś dużym problemem w nowopowstałych budynkach są, m.in. pękające ściany, które ulegają uszkodzeniu z powodu zbyt szybkiej budowy. Oglądając stworzone wcześniej mieszkania zobaczymy, jakich materiałów używa firma i jak wygląda wykończenie. Pewnego rodzaju sposobem na sprawdzenie dewelopera jest także odwiedzenie biura sprzedaży.

Jeśli pracujący tam handlowcy będą potrafili udzielić nam szczegółowych informacji na temat osiedla, najprawdopodobniej ich współpraca z deweloperem układa się dobrze.