budmirski

Wiele zostało jeszcze do stworzenia
Jak wygląda budowa suszarki do włosów?
wykładziny wolnostojace wanny

Każdy z nas nie raz i nie dwa trzymał w rękach suszarkę do włosów. Zapewne jednak nieliczni zastanawiali się nad tym, w jaki sposób to urządzenie jest skonstruowane i na jakiej zasadzie działa. Wyróżnić możemy kilka typów suszarek.

W naszych łazienkach są bowiem urządzenia małe, podróżne, są też profesjonalne suszarki fryzjerskie. Jednak wszystkie z nich opierają się o te same zasady działania i maja w swoim wnętrzu te same elementy budowy. Podstawowym elementem budowy każdej suszarki do włosów jest dmuchawa.

To właśnie dzięki niej z suszarki wydobywa się powietrze. Oczywiście dmuchawy powietrza plastikowe w suszarce działa odwrotnie niż ta w odkurzaczu i nie wciąga ona powietrza, a wydmuchuje. Suszarka do włosów posiada także grzałkę.

Spirala ta ogrzewa wydmuchiwany strumień powietrza. Obecnie większość z suszarek ma już opcję chłodnego nawiewu, wówczas nie wykorzystuje się ciepła produkowanego przez grzałkę. Poza tymi elementami każda z suszarek składa się także z turbinki, silnik elektrycznego, spirali elektrycznej, wyłącznika głównego oraz wyłącznika grzejnika, czyli termostatu.