budmirski

Wiele zostało jeszcze do stworzenia
Jak zrobić zdjęcie do dowodu dla małego dziecka?
Ilustris.pl https://www.fotografy.eu/fotografia-kulinarna/

Zwyczajowo przyjmuje się, że pierwszy dowód osobisty wyrabiany jest w wieku osiemnastu lat. Uznając go za dokument potwierdzający pełnoletniość, często zapominamy, że w rzeczywistości stanowi przede wszystkim dowód tożsamości.

Może więc być przydatny również dla młodszych osób, a nawet małych dzieci, na przykład przy przekraczaniu granicy. Jeśli boisz się, że kilkulatek nie będzie potrafił odpowiednio pozować do formalnego zdjęcia, powinieneś dowiedzieć się na ten temat więcej.

Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na fakt, że wymogi dotyczące zdjęć dowodowych dzieci do piątego roku życia nieco różnią się od tych, które stawiane są przed fotografiami dorosłych. Kwestie dotyczące szczegółowego wyglądu twarzy nie są aż tak restrykcyjnie przestrzegane, więc wyraz twarzy malucha ma nieco mniejsze znaczenie.

Tutaj jednak twarz dziecka również powinna być odsłonięta. Nie powinny nachodzić na nią włosy oraz nie może przesłaniać jej nic, co dziecko trzyma w rękach, na przykład zabawka.

W przypadku zdjęć dowodowych maluchów do piątego roku życia bez zmian pozostają wymogi dotyczące tła. Nadal powinno być ono jasne oraz jednorodne.

Fotografia z pewnością zostanie odrzucona przez urzędnika, jeśli w kadrze pojawią się inne osoby niż fotografowane dziecko.