budmirski

Wiele zostało jeszcze do stworzenia
Ochrona przed upadkiem

Posiadając wymarzony ogród, śliczną zieleń, cudowny trawnik wiemy, że satysfakcjonujący efekt końcowy, cieszący nasze oko jest uzależniony od pracy włożonej w aranżację, ale także od codziennej dbałości. Dzięki systemom nawadniającym, jakże dzisiaj popularnym, możemy oszczędzać zarówno nasz czas jak i ilość wody zużywaną do tego celu. Dzięki niemu woda dostarczana bezpośrednio pod roślinę, sącząca się powoli jest w pełni wykorzystywana. Nie mamy wtedy tak dużych jej strat jak w przypadku podlewania wodą bezpośrednio z węża.

Stosując zasadę, iż roślinności nigdy nie podlewa się w słońcu nie uszczuplimy naszego budżetu o kolejne złotówki. Podlewanie późnym popołudniem lub w godzinach porannych jest najkorzystniejsze gdyż temperatura nie jest jeszcze tak wysoka, co korzystnie wpływa na słabe odparowywanie wody w tych właśnie godzinach. Jednak najważniejsze jest to abyśmy wykorzystywali wodę zwaną deszczówką lub ewentualnie posiadaną wodę gruntową. Budując na ogrodach specjalne studnie deszczowe, zasobniki do gromadzenia wody spływającej z dachów domu, zabezpieczamy sobie możliwość podlewania bez dodatkowych opłat, z tym związanych.

Jednorazowy wydatek związany z zakupem pompy wody szybko się zwróci a pozwoli wykorzystać ją zarówno w systemie nawadniania całego ogródka jak i w zwykłym klasycznym jego podlewaniu.