budmirski

Wiele zostało jeszcze do stworzenia
Podlewanie ogrodu
www.krls.org.pl

Posiadając wymarzony ogród, śliczną zieleń, cudowny trawnik wiemy, że satysfakcjonujący efekt końcowy, cieszący nasze oko jest uzależniony od pracy włożonej w aranżację, ale także od codziennej dbałości. Dzięki systemom nawadniającym, jakże dzisiaj popularnym, możemy oszczędzać zarówno nasz czas jak i ilość wody zużywaną do tego celu. Dzięki niemu woda dostarczana bezpośrednio pod roślinę, sącząca się powoli jest w pełni wykorzystywana, co jest bardzo ważne dla niektórych roślin np. jodła kaukaska, która potrzebuje dużej ilości wody dla dobrego rozkwitu. Nie mamy wtedy tak dużych jej strat jak w przypadku podlewania wodą bezpośrednio z węża.

Stosując zasadę, iż roślinności nigdy nie podlewa się w słońcu nie uszczuplimy naszego budżetu o kolejne złotówki. Podlewanie późnym popołudniem lub w godzinach porannych jest najkorzystniejsze gdyż temperatura nie jest jeszcze tak wysoka, co korzystnie wpływa na słabe odparowywanie wody w tych właśnie godzinach. Jeżeli nie chcemy martwić się o takie zasady, warto zlecić utrzymanie zieleni poznań miastem pełnym specjalistów. Jednak najważniejsze jest to abyśmy wykorzystywali wodę zwaną deszczówką lub ewentualnie posiadaną wodę gruntową. Budując na ogrodach specjalne studnie deszczowe, zasobniki do gromadzenia wody spływającej z dachów domu, zabezpieczamy sobie możliwość podlewania bez dodatkowych opłat, z tym związanych.

Jednorazowy wydatek związany z zakupem pompy wody szybko się zwróci a pozwoli wykorzystać ją zarówno w systemie nawadniania całego ogródka jak i w zwykłym klasycznym jego podlewaniu.