budmirski

Wiele zostało jeszcze do stworzenia

Wydma, pustkowie czy cypel, niektórzy nawet traktują go jak naszą polską wyspę. Z trzech stron otoczona morzem, a odcinek zaledwie jednego kilometra stanowi granica z sąsiadującą Juratą.

Hel to naprawdę wyjątkowe i atrakcyjne miejsce. Dwie cudowne plaże z licznymi atrakcjami wodnymi, spacer przebiegiem morza, umożliwia dotarcie na sam koniec cypla.

Jednak kąpiele słoneczne i sporty wodne to nie wszystko. Przepiękny las sosnowy prowadzący na główną plaże, kryje nie jedną tajemnice II Wojny Światowej.

Znajdują się tu pozostałości po stanowiskach artyleryjskich Obrońców Wybrzeża, a całą prawdę możemy poznać w Muzeum Obrony Wybrzeża. Oprócz wyczerpującej lekcji historii znajdziemy tu coś bardziej optymistycznego, a mianowicie przepiękne fokarium przeznaczone dla hodowlanych i chorych fok.

Hel to również piękny port, latarnia morska oraz zabytkowe chaty rybackie. A wieczorową porą zamiast wracać do hotelu warto wybrać się na słynną ulicę Wiejską, czyli deptak z licznymi restauracjami, kafejkami i sklepikami.

Jest to centrum spotkań miłośników świeżej smażonej ryby, zimnego piwa i dobrej zabawy trwającej do białego rana.