budmirski

Wiele zostało jeszcze do stworzenia
Salon z kuchnią, czy to dobry pomysł
www.partnerstwo-synapsis.pl https://hydrauliq.pl/hydraulik-nieporet/

Współcześnie coraz częściej projekty mieszkań obejmują kuchnię otwartą na salon. Jest to niewątpliwie dobre rozwiązanie w przypadku małych mieszkań, czy konieczność zaaranżowania większej ilości pokoi w domu.

  Układ taki może bardzo dobrze się prezentować, jednak należy pamiętać o zachowaniu spójności kolorystycznej, a także fakturowej wszystkich mebli. Tak, aby stworzyć taki układ, który będzie się ze sobą stapiał.

Niemniej jednak niezależnie od tego, jak designerska będzie to kuchnia, nie jest ona funkcjonalna. Głównie ze względu na brak możliwości ukrycia bałaganu, nie tylko podczas uroczystości, ale także na co dzień.

Dlatego warto pomyśleć o możliwych rozwiązaniach, które pozwolą na chociażby minimalne odgraniczenie tych dwóch pomieszczeń.   Dobrą propozycją jest ustawienie samodzielnej wyspy lub przedłużenie blatu.

Zlewozmywak można nieco zakryć ustawiając lodówkę lub pion szafek od strony pokoju. Takie proste triki pozwolą na uniknięcie bezpośredniego kontaktu z tym, co dzieje się na blacie kuchennym.