budmirski

Wiele zostało jeszcze do stworzenia
www.zilola.pl

Okres wakacyjny to prawdziwe żniwo dla biur podróży. Coraz więcej osób decyduje się na wypoczynek nad zagranicą niż nad polskim Bałtykiem.

Zatem czym przyciągają wakacje za granicą? Przede wszystkim dla wielu osób decydujące znaczenie mają koszty. Takie kierunki jak Tunezja, Bułgaria czy Egipt w ofercie last minute kosztują niemalże tyle samo co wakacje nad polskim morzem.

Przy tym na plus zasługuje także wyższy standard hoteli oraz wyżywienie w pakiecie „all inclusive”, czego na wakacjach nad Bałtykiem raczej nie doświadczymy. Dodatkowo polscy turyści zwracają uwagę na możliwość korzystania z infrastruktury hotelowej – basenów czy placów zabaw.

Oczywiście, wykupiona wycieczka nad Morze Śródziemne to także gwarancja słonecznej pogody, z czym w Polsce bywa różnie. Mamy pewność, że polecimy i wrócimy opaleni.

Plaże za granicą nie są tak zatłoczone, jak w największych polskich kurortach wypoczynkowych. Ponadto należy zwrócić uwagę, że jadąc za granicę poznajemy inne kraje i mamy styczność z osobami z innych kultur.

Dla wielu osób atrakcję stanowi sam lot samolotem.