budmirski

Wiele zostało jeszcze do stworzenia
Bezpieczeństwo przede wszystkim
moneyball24.com

Wielu z nas zaraz po rozpakowaniu komputera czy uruchomieniu laptopa, od razu myśli o tym z jakiego oprogramowania skorzystać. Zazwyczaj mamy na myśli instalację pakietu biurowego czy programów edukacyjnych.

Część osób od razu korzysta z gier komputerowych, a nawet przegląda sieć www. Trzeba jednak pamiętać, iż niezabezpieczony komputer może wyrządzić nam sporo szkód.

Pomijając popularne wirusy komputerowe, możemy paść także ofiarą hakerów, którzy uzyskają dostęp do naszych prywatnych danych, a w skrajnych przypadkach nawet do naszych kont bankowych. Z tego powodu zaraz po uruchomieniu komputera należy skorzystać ze specjalistycznego oprogramowania antywirusowego i antyszpiegowskiego.

Warto także skonfigurować w bezpieczny sposób połączenia sieciowe i utworzyć nietrywialne hasła zabezpieczające nasze najcenniejsze dane. Wykonując kilka podstawowych kroków takich jak konfiguracja firewalla, włączenie automatycznych aktualizacji czy instalacja najnowszego antywirusa, pozwoli nam na skuteczne zabezpieczenie się przed cyberprzestępcami.