budmirski

Wiele zostało jeszcze do stworzenia
Chirurgia plastyczna, to nie tylko lifting

Rozwój chirurgii plastycznej jest również jednym z przykładów, jak zmienił się świat pod wpływem rozwoju technologii. Nie chodzi mi tu o uzyskanie efektu estetycznego przy pomocy liftingu, botoksu, czy powiększaniu piersi, choć to też jest niewątpliwe warte uwagi.

Niemniej jednak ważniejsza jest pomoc w rekonstrukcji organów, przeszczep skóry, czy mniej inwazyjne usuwanie blizn pooparzeniowych, a dzięki nowym urządzeniom i metodom jest to możliwe. Trudno sobie wyobrazić, że z chrząstki żebrowej człowieka można stworzyć szkielet ucha.

Zdeformowana twarz na skutek niedorozwoju czy nieszczęśliwego wypadku, również może wyglądać normalnie. Blizna zniknie zupełnie na skutek przeszczepu skóry z innego obrębu ciała.

Dzisiaj, dzięki ogromnemu postępowi w medycynie, możemy osiągnąć naprawdę zaskakujące efekty. Chirurg plastyczny mając do dyspozycji specjalistyczne i nowoczesne sprzęty, takie jak, lasery, noże ultradźwiękowe, czy analizatory składu ciała, ma nieograniczone możliwości wykonania skutecznych, bezpiecznych, a z roku na rok coraz bardziej nieprawdopodobnych efektów.